Vítejte na stránkách mateřské školy V Zahradách

Dospěláci v práci

Dospěláci v práci

„Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostravy“, ve školním roce 2021/2022.
Projektem jsme vytvořili u dětí povědomí o mezilidských morálních hodnotách, o vlastní sounáležitosti se světem, s živou a neživou přírodou, lidmi, společností, planetou Zemí, místem, kde žijí. Každá lidská práce je důležitá, žádná práce by neměla být opomíjena a je dobré si připomínat i řemesla méně známá. Prostřednictvím projektu jsme dětem nabídli exkurzi s nahlédnutím do včelího úlu a povídáním o včelkách i o tom, co se v úlu děje. Završením seznamování s řemesly byla návštěva Šmajstrlova pohankového mlýna a Valašské dědiny v Rožnově p/Radhoštěm, která nabízí ukázku nejrůznějších řemesel. Včela medonosná byla vědci vyhlášena nejdůležitějším organismem na světě a světě – bez ní nemá lidstvo šanci přežít. Přesto, že létáme do vesmíru, včely nahradit neumíme. "Z včelařství naučil jsem se přírodu znáti a více milovati, než z mnoha knih naučných." J.A.Komenský