Program Skutečně zdravá škola

Fotografie najdete zde.
Skutečně zdravá škola zde.

Sušené bylinky
Děti ze tříd Berušek a Broučků malovaly fixem na látkové pytlíky, které následně plnily usušenými bylinkami.

Klíčení mungo fazole
Děti ze tříd Berušek a Broučků připravovaly ke klíčení fazole mungo a po vyklíčení ochutnávaly její skvělou chuť.

Podkova koně svatého Martina
Kolektiv kuchařek se připojil k oslavám svátku svatého Martina. Kuchařky upekly podkovy ze špaldové mouky.

Kuřátka připravovala ovocný čaj 🍏🍎🍏
Děti přinesly jablíčka, které krouhačem společně oloupaly. Jablečné slupky vložily do skleněného džbánku a paní učitelka je zalila vroucí vodou. Louhovalo se asi 20 minut. Děti měly možnost pozorovat, jak se vroucí voda postupně zabarvuje a čaj začíná příjemně vonět po jablíčkách. Děti, které měly chuť čaj ochutnaly.

Sběr a ochutnávka hroznového vína.
Na školní zahradě pěstujeme tmavé hroznové víno, které bylo sklizeno a umyto za dopomocí dětí. Čerstvé hroznové víno děti ochutnávaly, bylo moc dobré, sladké.

Příprava šípkového čaje u Zajíčků.
Děti šípky nasbíraly, umyly, nakrájely, paní učitelka zalila horkou vodou. Šípky se nechaly louhovat, poté se přecedily přes sítko a plátýnko. Děti nakrájely citrón a čaj osladily medem. Šípkový čaj plný vitamínů dětem moc chutnal.

Sušení jablek u Berušek a Broučků.
Děti jablka umyly, na krouhači okrouhaly, naskládaly na sušící pláty sušičky a daly sušit.

Odšťavňování ovoce u Kuřátek a ostatních tříd.
Děti, které měly možnost, přinesly domácí jablíčka ze svých zahrad a hroznové víno. Ovoce umyly, nakrájely a odšťavnily.
Do odšťavňování ovoce se na svých třídách zapojily i děti ze Zajíčků, kteří odšťavňovaly přinesené domácí hroznové víno. Děti z Berušek a Broučků odšťavňovaly jablka. Všem čerstvé ovocné šťávy moc chutnaly.

Sušení bylinek u Berušek a Broučků.
Na školní zahradě děti natrhaly mátu, pažitku a levanduli, pořádně je umyly. Pažitka a levandule se nadrobno nakrájela a děti vše daly sušit. Po usušení bylinky nabalily do sáčků.​​​